Kapadokya Yeşil (Green) Tur

  • greenana
  • green4
  • green3
  • green2
  • Green1

Green (Yeşil) Tur‘da, konakladığınız otelin konumuna göre Saat 08:45 ile 10:15 arasında kaldığınız otelden rehberimiz ve şoförümüz tarafından alınırsınız. Tabi ki size alınacağınız saati bir gün öncesinden bildiriyoruz. Otelinizden alındıktan sonra hiç beklemeden direkt olarak ilk durağımız olan Göreme Panoramik Seyir Noktasına gidiyoruz.

Burada Göreme Kasabasının ve peri bacalarının eşsiz görüntüsünü seyredebilir ve mükemmel panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz süre boyunca alanı kendiniz keşfedebilirsiniz. Daha sonra Derinkuyu Yer Altı Şehri‘ne gidilir. Rehberimiz şehrin bölümleri hakkında bilgiler verir. Yer Altı Şehri ziyaretinden sonrası Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi‘ne gidilir.

Burada aşağı yukarı 300-400 basamak inilir. Daha sonra vadinin en iyi korunmuş kiliselerinden biri olan Ağaçaltı Kilisesinde durulur. Sonra Melendiz Nehri‘ne kadar yürümeye başlanır. Nehre kadar yaklaşık 3-4 km yürünür. Yürüme esnasında Ihlara Vadisindeki doğal yaşamın içinde eğlenceli dakikalar geçirirsiniz. Ayrıca değişik çiçekler ve bitkiler görebilirsiniz. 1 saatlik bu doğa yürüyüşünün ardından bizi leziz bir öğle yemeği bekler. Ihlara Vadisinin kalbi olan Belisırma Köyünde öğle yemeği alırsınız. İsterseniz yemeğinizi nehrin berrak sularının hemen yanında veya üstünde yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinin ardından, Katedral ve ayrıca Kapadokya‘da ki en eski hristiyan manastırlarından biri olarak da bilinen Selime Manastırı‘na gidilir. Manastır içinde mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük bir şapel görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı‘nın tavanlarında Starwars temasını görme şansıda elde edeceksiniz

Daha sonra yaklaşık bir saat sürecek bir yolculuğun ardından Uçhisar‘a Güvercinlik Vadisi‘ne geri dönülür. Güvercinlik Vadisi‘nde durduğumuzda burada vadinin panoramik görüntüsünü seyredebilir ve yüzlerce güvercin evi, yuvası görebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durak noktası değerli taş atölyesi… Burada Kapadokya‘nın değerli ve yarı değerli taşları hakkında bilgi alırsınız. Ayrıca değişik el yapımı onyx takılarını görebilirsiniz. Saat 18:00 civarı güzel ve eğlenceli anılarınızla otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

Price: 750.00 

Book the tour

 Number ticket  × 750.00 
Total = 750.00 

Or

    Aşağıdaki Formu Doldurarak Bize Talebinizi İletebilirsiniz!

    WhatsApp üzerinden iletişim.